LSM – Latvijas zemessargu skaits šogad sasniedzis 10 000

JAUNUMI • 11. novembrī 10:11
Untitled design (23)

Šajā gadā ļoti aktīvi piepildījās Zemessardzes rindas, zemessargu skaitam sasniedzot 10 000,  intervijā Latvijas Radio atzina Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš, norādot, ka interese par dienēšanu Zemessardzē pieaugusi, redzot Krievijas šā gada februārī sākto plaša mēroga iebrukumu Ukrainā.

“Ļoti aktīvi mums šogad piepildījās Zemessardzes rindas, un mēs ar pilnu atbildību varam teikt, ka mēs esam sasnieguši 10 000 zemessargus. Tas principā [notika] tādā milzīgā tempā. Protams, tas ir, pateicoties tam, ka sabiedrība, mūsu pilsoņi reaģēja uz to apdraudējumu, kas ir noticis tieši Ukrainas un Krievijas kara dēļ,” teica Kalniņš.

Viņš atzina, ka arī NBS nav samazināts skaitliskais sastāvs. “Ļoti grūti ejot šim rekrutrēšanas procesam, mēs esam tomēr pozitīvi pieaudzējuši savu skaitu. Un es ar tādām cerībām tomēr raugos uz to, ka Latvijas pilsoņi izvēlēsies kaut varbūt neilgu laiku pavadīt dienestā bruņotajos spēkos, pilveidojot sevi un tādā veidā zināmu artavu atdodot mūsu valsts suverenitātes aizsardzībai ar dienestu bruņotajos spēkos,” teica Kalniņš.

NBS komandieris atzina, ka, lai gan Valsts aizsardzības dienesta likums vēl nav pieņemts, NBS tam gatavojas, lai varētu uzņemt Latvijas pilsoņus obligātajā dienestā.

Pilnais raksts lasāms šeit.

— Citi jaunumi