populisms

— Rakstu krājums “The Rise of Populism: Lessons for the European Union and the United States of America”

Mūsdienās populisma fenomens ir kļuvis par vienu no apspriestākajām tēmām gan ES, gan ASV, pateicoties politiskajiem pārsteigumiem, kurus sagādājuši populistiskas komunikācijas un politikas piekritēji aizvadīto gadu laikā.  Tapēc pēc Eiropas Parlamenta deputāta Arta Pabriks iniciatīvas tapis rakstu krājums “The Rise of Populism: Lessons for the European Union and the United States of America”.

Grāmata tapusi sadarbībā ar Austrumeiropas politikas pētījumu centru.  Rakstu krājuma tapšanā ir piedalījušies pētnieki no Latvijas, Vācijas, Francijas, Lielbritānijas, Grieķijas un ASV. Plašāka informācija par grāmatu un tās elektroniskā versija pieejama šeit. 

2

— Izstāde “Latvijas kultūrceltņu mantojums laikmeta griežos”

Pēc Eiropas Parlamenta deputāta Arta Pabrika iniciatīvas īstenotajā fotoprojektā “Latvijas kultūrceltņu mantojums laikmeta griežos” iekļauti 15 Latvijas privāto muižu likteņstāsti par ēku ziedu laikiem, padomju okupācijas gadiem un mūsdienām. Visus stāstus vieno apņēmīgu cilvēku paveiktais muižu atjaunošanā un izglābšanā no bojāejas.

Fotoprojekta mērķis ir iepazīstināt sabiedrību ar privāto vēsturisko ēku arhitektūras un kultūrvēsturisko bagātību, vēsturiskajām izmaiņām un īpašnieku spēju ēkām un to ansambļiem piešķirt jaunu elpu. Vienlaikus projekts mudina Latvijas muižu apskati iekļaut tūrisma braucienos, apceļojot Latviju. Projekta realizācijā notikušas konsultācijas ar Latvijas Privāto un vēsturisko ēku asociāciju, kā arī biedrību Latvijas Piļu un muižu asociācija. Plašāka informācija par projektu.

DSC_0082

— Rakstu krājums: "The War in Syria: Lessons for the West"

Sadarbībā ar Austrumeiropas politikas pētījumu centru, izdots rakstu krājums “The War in Syria: Lessons for the West”. Tās redaktori ir Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks un  pētījumu centra izpilddirektors Andis Kudors

Raktu krājums tika prezentēts Rīgas konferences ietvaros 2016. gada 29. oktobrī  Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Izdevumā rakstu autori ir meklējuši atbildes uz šādiem jautājumiem - vai Eiropas Savienības un ASV iesaiste ir bijusi atbilstoša tiem izaicinājumiem, ar kuriem saskaras Sīrija, Tuvie Austrumi un Eiropa; kādai būtu jābūt ES stratēģijai Sīrijas konflikta risināšanā un bēgļu problēmu mazināšanā; kāda ir Krievijas iesaistes Sīrijā motivācija un konsekvences; kā Rietumiem efektīvi neitralizēt Daesh propagandu un cīņu par prātiem un sirdīm. Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes meklējuši rakstu krājuma autori - eksperti no Latvijas, Vācijas, Lielbritānijas, Polijas un ASV. Pilns rakstu krājuma teksts angļu valodā elektroniskā formā.

Pabriks_Kudors_Ukraine

— Rakstu krājums "War in Ukraine: Lessons for Europe"

Izdots rakstu krājums “War in Ukraine: Lessons for Europe”. Tās redaktori ir Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks un Austrumeiropas politikas pētījumu centra izpilddirektors Andis Kudors

Rakstu krājuma autori ir pētnieki no Latvijas, Lielbritānijas, Somijas, Ukrainas un Krievijas. Grāmata sadalīta trīs tematiskās daļās, kurās apskatīti izaicinājumi Eiropas drošībai, ekonomikai un politikai. Tajās pētnieki piedāvā risinājumus turpmākajām ES un Krievijas attiecībām. Nozīmīga vieta atvēlēta arī jaunajiem drošības izaicinājumiem, kas radušies pēc Krievijas agresijas pret Ukrainu.

  1. gadā grāmatas prezentācija notika gan Rīgā, gan Briselē.

Rakstu krājums tapis ar Eiropas Tautas partijas (European People’s Party) un Konrāda Adenauera fonda finansiālu atbalstu.