Pabriks: Zviedrijas un Somijas pievienošanās NATO varētu saasināt alianses attiecības ar Krieviju

JAUNUMI • 14. maijs 13:05
admin-ajax

Zviedrijas un Somijas pievienošanās NATO varētu saasināt alianses attiecības ar Krieviju, tomēr ilgtermiņā tas nostiprinātu Latvijas aizsardzības spējas, pieļauj Eiropas Parlamenta deputāts, bijušais aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Viņš skaidro, ka līdz ar minēto valstu iestāšanos NATO, Latvija būtu drošāka un spēcīgāka, bet, kamēr šīs valstis nav pievienojušās NATO, tikmēr sadarbības iespējām starp Latviju un Somiju un Zviedriju “ir uzlikts jumts”. “Ir uzlikta latiņa, kurai mēs pāri pārkāpt nevaram, jo ir virkne lietu, kā, piemēram, informācijas apmaiņa un kopīgas militāras darbības, kas nav iespējamas,” saka Pabriks.

Politiķis pauž pārliecību, ka tuvākajā laikā, neskatoties uz šo valstu sabiedrībās pieaugošo atbalstu par iestāšanos aliansē, Zviedrijas un Somijas iestāšanās NATO nav gaidāma. “Ja vēl palielināsies spriedze starp Rietumiem un Krieviju un Krievijas agresīvā politika pieaugs, tad kā atbilde varētu būt šo valstu iestāšanās. Taču, ja spriedze ar Krieviju mazināsies, tad tuvākajā laikā tas nenotiks,” uzsver eiroparlamentārietis.

Kompānijas “Inizio” janvārī veiktajā aptaujā norādīts, ka 43% zviedru atbalsta Zviedrijas dalību NATO, tikmēr 37% ir pret valsts pievienošanos aliansei, bet 20% nesniedza konkrētu atbildi. Pērn janvārī Zviedrijas pievienošanos aliansei atbalstīja 37%, bet pret to bija 42% aptaujāto. Aptaujas dati liecina, ka Zviedrijas iedzīvotāju atbalsts par pievienošanos NATO šobrīd ir augstākais pēdējo desmit gadu laikā.

NATO ģenerālsekretārs Jens Stoltenbergs teicis, ka Zviedrija saņemtu plašu atbalstu NATO iekšienē, ja izteiktu vēlmi pievienoties aliansei.

Pēc ziņu aģentūras LETA materiāla

14.05.18.

— Citi jaunumi