Pabriks: Vienošanās starp ES un Lielbritāniju “Breksita” jautājumā varētu tikt pieņemta pēdējā brīdī

JAUNUMI • 21. septembris 20:09
eu-Uk

Vienošanās starp Eiropas Savienību (ES) un Lielbritāniju “Breksita” jautājumā varētu tikt pieņemta pēdējā brīdī, uzskata Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Artis Pabriks.

Viņš skaidro, ka Eiropadomes priekšsēdētāja Donalda Tuska paziņojums pēc Eiropadomes neformālās sanāksmes Zalcburgā, kurā norādīts, ka svarīgi aspekti Lielbritānijas piedāvātajā “Breksita” plānā nestrādās, nenozīmē, ka vienošanās netiks panākta, jo vēl gaidāms sarunu pēdējais posms, tostarp novembrī tiks sasaukts vēl viens samits.

“Novembri paredzēts viens “extra” valdības galvu samits ES, un domāju, ka tajā tiks pieņemts lēmums. Ļoti ceru, ka līdz novembrim un tās novembra dienas laikā un naktī tiks panākts kāds kompromiss starp ES un Lielbritāniju. Domāju, ka ātrāk neko daudz nesagaidīsim,” pieļauj eiroparlamentārietis.

Viņš uzsver, ka ES politiskajā kultūrā bieži ir tā, ka lēmumi tiekot pieņemti pēdējā dienā. “Visi saprot, ka nevar par ātru piekāpties un Londona arī to labi saprot. Būtībā, Lielbritānija šobrīd ir iespiesta stūrī. Tomēr es lieku cerību uz novembri,” piebilst Pabriks.

Eiropadomes prezidents Donalds Tusks ir paziņojis, ka svarīgi aspekti Lielbritānijas plānā par attiecībām pēc valsts izstāšanās no ES nedarbosies.

Pēc ziņu aģentūras LETA materiāla

21.09.18

— Citi jaunumi