Pabriks: Valdībai jāpalīdz gan nabadzīgajiem iedzīvotājiem, gan uzņēmējiem

JAUNUMI • 5. oktobris 13:10
Foto: Martin Lahousse
Foto: Martin Lahousse

Valdības uzdevums ir vienlaikus palīdzēt gan lielai daļai sabiedrības, kas ir nabadzībā, gan arī mazajiem un vidējiem uzņēmējiem, atvieglojot viņu darbību, uzskata Eiropas Parlamenta deputāts, partiju apvienības “Attīstībai/Par!” Ministru prezidenta amata kandidāts Artis Pabriks. Viņš norāda, ka labklājības līmeņa palielināšanās ir cieši saistīta ar iekšzemes kopprodukta pieaugumu un attieksmi starp valsti un pilsoņiem.

Latvijas lielākais izaicinājums no vienas puses ir uzņēmēju neapmierinātība ar situāciju un daudzu uzņēmēju vēlme reģistrēties Igaunijā vai Lietuvā, un no otras puses tā ir lielas daļas sabiedrības atrašanās nabadzībā. Līdz ar to valdības uzdevums ir mēģināt vienlaikus palīdzēt šīm abām sabiedrības daļām, pauž Pabriks.

Cīņā ar nabadzību “Attīstībai/Par!” piedāvā iespējami ātri ieviest neapliekamo minimumu ienākumiem līdz 500 eiro. Arī pensijas līdz 500 eiro nebūtu jāapliek ar nodokļiem, norādīja politiskā spēka premjera amata kandidāts.

Valsts pienācīgi nenovērtē mazos un vidējos uzņēmējus, kaut gan viņi paši ir gatavi uzņemties atbildību par sevi, kā arī rada darba vietas sev un savai ģimenei, varbūt arī kādam kaimiņam, uzskata Pabriks. Pie tam ar nepietiekamu atbalstu uzņēmēji sastopas laikā, kad cilvēki joprojām brauc projām no Latvijas.

Tāpēc “Attīstībai/Par!” piedāvā šiem mazajiem uzņēmējiem atvieglotāku nodokļu režīmu, lai tam nebūtu tāds pats grāmatvedības slogs kā lielajiem uzņēmējiem, saka politiķis. Mikrouzņēmums varētu maksāt patentmaksājumu, samaksājot nodokļus konkrētu summu, kas, piemēram, kafejnīcā varētu tikt noteikta “pēc galdiņu” skaita jeb potenciālā klientu apjoma.

Politiķis vērš uzmanību, ka statiska liecina, ka ar mūsu nodokļu sistēmu kaut kas nav kārtībā, jo proporcionāli no iekšzemes kopprodukta apjoma Latvija nespēj nodokļos ievākt tikpat lielu apjomu kā Igaunija.

Pēc ziņu aģentūras LETA materiāla

05.10.18.

— Citi jaunumi