Pabriks: Vai nu spēsim izveidot ilgtspējīgu valdību, vai arī politiskā sistēma riskē ieslīgt haosā

JAUNUMI • 24. novembris 16:11
Pabriks Latvijas attistibai

Nākamnedēļ ļoti lielā mērā izšķirsies, vai spēsim izveidot ilgtspējīgu valdību, vai arī alternatīva ir politiskās vides neskaidrība, iespējams, haoss, apvienību “Attīstībai/Par!” (AP) veidojošās partijas “Latvijas attīstībai” kongresā sacīja AP Ministru prezidenta amata kandidāts Artis Pabriks.

Viņš norādīja, ka ir gatavs ar pilnu atbildību uzņemties Ministru prezidenta amatu, ja saņemtu Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa nomināciju šim postenim.

Politiķis atzina, ka valdības veidošanas process notiek sarežģītā politiskajā vidē. Reizē alternatīva – politiskās vides haoss – iespējams, varētu arī pārmesties uz visu valsti, brīdināja Pabriks.

Viņš akcentēja to, cik svarīgi ir ar cieņu izturēties pret politiskajiem partneriem un cik svarīgas ir demokrātiskās sistēmas institūcijas.

AP valdības vadītāja kandidāts arī sacīja, ka domā, ka tas cilvēks, kurš nākamajā nedēļā varētu tikt nominēts premjera amatam, iespējams, būs ar vienreizēju iespēju veidot Latvijas valdību. Reizē politiķis norādīja, ka pēc sarunām ar prezidentu ir jābūt skaidrībai par to, kas notiek ar kandidātiem, kas nesaņem nomināciju. Tas nepieciešams tāpēc, ka nevar turēt mūžīgi atvērtu izvēles iespēju šajā lietā, jo tas traucē formēt valdību, pauda Pabriks.

Pēc ziņu aģentūras LETA materiāla

24.11.18.

— Citi jaunumi