Pabriks: Pirmstermiņa vēlēšanas Vācijā nāktu par labu valstīm, kurām tīk iejaukties demokrātisko valstu vēlēšanu sistēmā

JAUNUMI • 27. novembris 08:11
Foto: Martin Lahousse
Foto: Martin Lahousse

Pirmstermiņa vēlēšanas Vācijā nāktu par labu tām trešajām valstīm, kurām tīk iejaukties demokrātisko valstu vēlēšanu sistēmā, norāda Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks.

Viņš pauž pārliecību, ka pašlaik tiek pieliktas visas pūles, lai bez pirmstermiņa vēlēšanām Vācijā iztiktu, īpaši no Vācijas prezidenta Franka Valtera Šteinmeiera puses. Deputāts vērš uzmanību, ka nav izslēgta situācija, kurā Vācija atkal var nonākt līdz “lielās koalīcijas” izveidei, gadījumā, ja netiek izveidota “Jamaikas koalīcija”.

“Domāju, ka pastāv 60% iespējamība, ka valdību tomēr izveidos, tikai jautājums ar kurām partijām. Pirmstermiņa vēlēšanas nebūtu izdevīgas Vācijas sociāldemokrātiem (SPD), jo viņi ir pateikuši, ka “apriori” valdībā neies. Tādā gadījumā, kāpēc lai kāds Vācijas vēlētājs balsotu par partiju, kas neies valdībā? Vēl vienas vēlēšanas viņiem nozīmētu zaudēt vēl vairāk,” piebilst eiroparlamentārietis.

Tāpat, pēc Pabriks domām, pirmstermiņa vēlēšanu gadījumā ciestu arī Vācijas kancleres Angelas Merkeles vadītie konservatīvie (CDU/CSU) un brīvie demokrāti (FDP), bet no kreiso ekstrēmistu partijas “Die Linke” un pret imigrāciju noskaņotās eiroskeptiķu partijas “Alternatīva Vācijai” (AfD) viedokļa ārkārtas vēlēšanas būtu izdevīgākas.

“Šādas vēlēšanas būtu labākas arī tām trešajām valstīm, kam patīk iejaukties demokrātisko valstu vēlēšanu sistēmā. Hakeri pašreiz strādā pret eksistējošo Merkeles eliti, jo ir sapratuši, ka var šo valsti vājināt. Domājot par gaidāmajām Saeimas vēlēšanām Latvijā un tuvojoties rudenim, jāsaprot, ka pieaugs dažādas šāda veida aktivitātes arī mūsu politiskajā lauciņā,” saka deputāts.

Pēc sarunu izgāšanās par tā dēvētās Jamaikas koalīcijas izveidi Vācijas kanclere paziņojusi, ka dod priekšroku pirmstermiņa vēlēšanām, nevis nestabilas mazākuma valdības vadīšanai. Tikmēr Vācijas prezidents pirmdien aicināja partijas pārvērtēt savas pozīcijas un tomēr rast kompromisu, lai varētu izveidot jauno valdību.

Pēc ziņu aģentūras LETA materiāla

27.11.17.

— Citi jaunumi