Pabriks piedalīsies konkursa “Mans biznesa plāns Latvijas pilij vai muižai” apbalvošanas ceremonijā

JAUNUMI • 18. oktobris 10:10
large

Latvijas Privāto vēsturisko ēku asociācija un Latvijas Piļu un muižu asociācija sadarbībā ar Eiropas Vēsturisko ēku asociāciju šī gada 19. oktobrī, pulksten 13:00, rīko skolēnu konkursa “Mans biznesa plāns Latvijas pilij vai muižai” apbalvošanas ceremoniju, kurā piedalīsies arī Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks.

Pasākums notiks viesnīcas “Hotel Bergs” Stikla zālē (Elizabetes iela 83/85, Rīga).

Šogad pavasarī Latvijas pilīs un muižās pirmo reizi norisinājās Atvērto durvju dienas, un to laikā īpaša uzmanība tika pievērsta arī skolas vecuma jauniešiem. Lai viņos veicinātu padziļinātu interesi par kultūras mantojuma objektiem, kā arī iesaistītu sava novada uzņēmējdarbības veicināšanā un tūrisma attīstības plānošanā, jauniešu uzdevums divās klašu grupās bija uzrakstīt biznesa plānu pilij vai muižai. Apbalvošanas ceremonijā tiks sveikti laureāti, kurus noteikusi konkursa žūrija.

Atvērto durvju dienas pilīs un muižās Eiropas Kultūras mantojuma gada ietvaros rīkoja Eiropas Vēsturisko Ēku Asociācija. Šogad iniciatīvai pirmo reizi pievienojās arī Latvija.

Atgādinām, ka arī A. Pabriks ar Eiropas Tautas partijas finansiālu atbalstu ir izveidojis fotoprojektu “Latvijas kultūrceltņu mantojums laikmeta griežos”, kurā iekļauti 15 Latvijas privāto muižu likteņstāsti par ēku ziedu laikiem, padomju okupācijas gadiem un mūsdienām. Visus stāstus vieno apņēmīgu cilvēku paveiktais muižu atjaunošanā un izglābšanā no bojāejas.

 “Esmu gan vēsturnieks, gan savas valsts patriots, tāpēc man ir būtiski caur muižu stāstiem mudināt ikvienu iepazīties ar Latvijas vēsturi un mūsu kultūrvēsturisko mantojumu. Jauki, ka arī skolēni ar kultūrvēsturisku objektu palīdzību tiek mudināt izzināt savas ģimenes, novada un valsts vēsturi,” uzskata A.Pabriks.

— Citi jaunumi