Pabriks nosūtījis vēstuli EP deputātiem, kas parakstījušies zem Mamikina vēstules par krievu skolu reformu

JAUNUMI • 13. jūlijs 11:07
Foto: Ernests Dinka, Saeimas Preses dienests
Foto: Ernests Dinka, Saeimas Preses dienests

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Artis Pabriks nosūtījis vēstuli virknei EP deputātu, kas parakstījuši EP deputātu Andreja Mamikina un Miroslava Mitrofanova iniciēto vēstuli par atbalstu aicinājumam pārskatīt Latvijas lēmumus par krievu skolu reformu.

Pabriks vairākiem deputātiem nosūtījis vēstuli, atgādinot, ka krievu minoritātes statuss Latvijā ir krasi atšķirīgs no tradicionālajām minoritātēm Ungārijā, Slovākijā, Rumānijā, Polijā, Vācijā vai Īrijā. Liela daļa krieviski runājošā sabiedrības daļa nav tradicionālā minoritāte, bet gan 50 padomju okupācijas gadu rezultāts. Viņš norāda, ka Latvija arī turpmāk gan pamatskolās, gan vidusskolās nodrošinās nacionālajām minoritātēm iespēju mācīties savu valodu, literatūru un citus priekšmetus, kas saistīti ar viņu kultūru un vēsturi, minoritātes valodā.

Vēstuli deputāts nosūtījis deputātiem no ETP, kā arī abiem lietuviešu EP deputātiem, vienam Eiropas Konservatīvo un reformistu partiju grupas (ECR) deputātam un diviem S&D deputātiem, kas deputātam ir labi pazīstami.

Eiroparlamentārietis vēstulē paudis cerību, ka deputāti pārdomās savu pieņemto lēmumu par parakstīšanos zem Mamikina un Mitrofanova vēstules. Viņš eiroparlamentāriešiem arī skaidro, ka viņu parakstītā vēstule ir daļa no prokremliskās politiskās partijas priekšvēlēšanu kampaņas pirms gaidāmajām 13. Saeimas vēlēšanām.

Mamikins un Mitrofanovs savākuši 113 deputātu atbalstu, ieskaitot abus deputātus. Vēstuli parakstījušo deputātu vidū ir EP deputāti no visām ES dalībvalstīm un visām politiskajām grupām. Vēstuli parakstījusi arī Igaunijas eiroparlamentāriete Jana Toma, kā arī divi Lietuvas EP deputāti. Visvairāk parakstītāju ir no Apvienotās kreiso un Ziemeļvalstu Zaļo kreiso spēku konfederālās grupas (GUE) – 25, kam seko Zaļo un Eiropas Brīvās apvienības grupa (Greens/EFA) – 22 un Sociālistu un Demokrātu politiskā grupa (S&D) – 16.

Pēc ziņu aģentūras LETA materiāla

13.07.18. 

— Citi jaunumi