Pabriks: mācības “Zapad” Krieviju starptautiski var vēl vairāk izolēt

JAUNUMI • 9. septembris 14:09
admin-ajax

Eiropas Parlamenta deputāta Arta Pabrika viedoklis par militārajām mācībām “Zapad 2017”:

Organizējot militārās mācības “Zapad”, Krievija sevi vēl vairāk izolē no starptautiskās aprites, neļaujot mazināt spriedzi, kāda izveidojusies starp Krieviju un Rietumvalstīm. “Zapad” var kāpināt spriedzi arī pašā Krievijā, līdz ar to tuvākās nedēļas izšķirs, vai plaisa starp Krieviju un pārējo pasauli tikai pieaugs.

Krievija, protams, var mēģināt pierādīt, ka tai var uzticēties un mācības nav paredzētas, lai uzbruktu vai okupētu kādu kaimiņvalsti. Tomēr mācību agresīvais raksturs raisa bažas, ka Krievijas retorika diemžēl kārtējo reizi nesakrīt ar tās patiesajiem nodomiem.

Mācību kontekstā būtiski ir ņemt vērā arī politiskās aktualitātes citviet, piemēram, Vācijā septembra beigās, neilgi pēc “Zapad”, notiks Bundestāga vēlēšanas. Ja Krievija demonstrēs agresora iezīmes, Vācijā var pastiprināties antikremlisks noskaņojums, kas atstās negatīvu ietekmi uz abu valstu politiskajām un ekonomiskajām attiecībām. Līdz ar to, mēģinot psiholoģiski iebiedēt kaimiņvalstis un Eiropu, uzskatu, Krievija lielāko kaitējumu nodara pati sev.

Pašā Krievijā tikmēr pieaug propaganda par Rietumiem kā ārējo ienaidnieku. Kāpinot šo noskaņojumu, Krievija bīstami palielina iekšējo pieprasījumu uzturēt kareivīgas attiecības arī turpmāk. Tā Kremlis sevi iedzen vēl tālākā izolācijas stūrī bez lielām manevra iespējām no šīs pozīcijas atkāpties. Šādas politikas sekas palielina iespēju Krievijai līdzināties Ziemeļkorejai, kura dzīvo izolācijā un militāri šantažē savus kaimiņus, un es neticu, ka tas ir tas, ko Krievijas sabiedrība vēlas.

09.09.2017. 

— Citi jaunumi