Pabriks: Latvijai vajadzētu pretendēt uz vietu ES “kodolā”

JAUNUMI • 27. decembris 18:12
Foto: Inga Tauriņa
Foto: Inga Tauriņa

Ja Eiropas Savienība (ES) virzīsies uz priekšu pa integrācijas ceļu, Latvijai vajadzētu pretendēt uz vietu ES “kodolā”, jo, esot tuvāk centram, ir iespēja straujāk attīstīties, uzskata eiroparlamentārietis Artis Pabriks.

“Valsts iespējas straujāk attīstīties nav saistītas ar attālināšanos no ES vai no tās centra,” viņš atzīmē.

Eiropas Komisijas prezidenta Martina Šulca aicinājums līdz 2025. gadam izveidot federālu valsti – Eiropas Savienotās Valstis -, viņš sauc par “sapņu pārdošanu”. Lai panāktu pozitīvāku attieksmi pret tālāku ES integrāciju dažādos jautājumos, pirmkārt, nevajadzētu iniciēt soda prāvas pret tādām valstīm kā Polija, Ungārija un Čehija par nevēlēšanos uzņemt bēgļus, uzsver Pabriks, piebilstot, ka tas automātiski nostāda šo valstu iedzīvotājus eiroskeptiķu pozīcijās.

Viņaprāt, tiecoties uz lielāku sadarbību ES nākotnē, jāapzinās, ka tā nenotiks vienlaikus starp visām valstīm. Tas nozīmē, ka būs valstis, kas sadarbosies vairāk, un būs valstis, kas sadarbosies mazāk. “Ja valstis grib izvēlēties kādu kopdarbību, piemēram, bēgļu pārdalē, lai tās sadarbojas. Bet tas nenozīmē, ka tās jāsoda, ja tāda sadarbība nenotiek,” uzsver Pabriks.

Pēc ziņu aģentūras LETA materiāla

27.12.17.

— Citi jaunumi