Pabriks Eiropas Parlamentā izrāda filmu “Nameja gredzens”

JAUNUMI • 11. aprīlis 11:04
Foto: Inga Tauriņa
Foto: Inga Tauriņa

Pēc deputāta Arta Pabrika iniciatīvas 10.aprīlī Eiropas Parlamentā notika  filmas “Nameja Gredzens” pirmizrāde Briselē, ko apmeklēja vairāki simti skatītāju vienā no lielākajām parlamenta sanāksmju zālēm. Pirmizrādē viesojās arī filmas producente Zanda Seņkova. 

Pirms filmas demonstrēšanas Artis Pabriks lika aizdomāties par Latvijas vēstures sarežģītājiem līkločiem un, cik svarīga ir tautas vienotība un pareizās politiskās izvēles, lai nepieļautu kļūdas Latvijas attīstībā turpmāk. Pabrika skatījumā Latvijas sabiedrība ir ļoti stipra un spēj pārvarēt dažādas grūtības un izaicinājumus. Par to vēsta arī laikmeta liecība, leģenda – filma “Nameja gredzens”.

Filma stāsta par 13. gadsimtu, bagāto un vareno baltu pagānu zemi Zemgali, kas ir iekārojams mērķis arī Romai. Īpaši Zemgale, kura kontrolē tirdzniecības ceļus un nekad nepakļaujas nevienam. Pāvesta bastards Maksis ir gatavs iesaistīties cīņā par iespēju valdīt Zemgalē. Nodevīgi tiek noindēts valdnieks Viesturs. Taču varas gredzens un tiesības valdīt tiek jaunajam Namejam. Pieredzes trūkumam un nodevībai Namejs liek pretī drosmi.

11.04.18.

— Citi jaunumi