Labdarības maratona “Dod Pieci” komandai nākamnedēļ pasniegs Eiropas Pilsoņu balvu

JAUNUMI • 2. oktobris 15:10
Untitled

Piektdien, 6.oktobrī, Eiropas Savienības (ES) mājā labdarības maratona “Dod Pieci” komandai tiks pasniegta Eiropas Pilsoņu balva. Labdarības maratona “Dod Pieci” komandu apbalvojumam izvirzīja Eiropas Tautas partijas (ETP) Latvijas eiroparlamentārieši – Artis Pabriks, Sandra Kalniete un Krišjānis Kariņš, bet gala lēmumu par laureātiem pieņēma Eiropas Pilsoņu balvas komiteja.

Pasākuma sākums plānots plkst.11.

Eiropas Pilsoņu balva ir Eiropas mēroga apbalvojums, ko Eiropas Parlaments (EP) ik gadu piešķir personām, grupām vai organizācijām par izciliem sasniegumiem un ieguldījumu, veicinot ES iedzīvotāju savstarpējo sapratni un saliedētību, sekmējot pārrobežu sadarbību ES ietvaros, kas stiprina Eiropas garu. Balvu piešķir arī par ikdienas darbību, kas apliecina un sabiedrībā nostiprina ES Pamattiesību hartā paustās kopējās vērtības – cilvēka cieņu, brīvību, vienlīdzību un solidaritāti.

Apbalvojums ietver Eiropas Pilsoņu balvas goda medaļu, ko pasniedz laureāta dzimtenē. Savukārt visus laureātus no ES valstīm vienkopus 11.oktobrī sveiks īpašā pasākumā EP Briselē, kur piedalīsies arī EP priekšsēdētājs Antonio Tajāni.

Informācijas birojā norādīja, ka Eiropas Pilsoņu balvas kandidātus katrā ES valstī ik gadu var nominēt nacionālie EP deputāti – katrs var pieteikt vienu kandidātu. Pēc tam visu ES valstu izvirzītās kandidatūras izskata un gala lēmumu par 50 laureātiem pieņem Eiropas Pilsoņu balvas komiteja, ko veido EP vadība – EP priekšsēdētājs, četri EP priekšsēdētāja vietnieki un divi bijušie EP priekšsēdētāji.

Eiropas Pilsoņu balvu EP iedibināja un piešķir kopš 2008.gada. Iepriekš no Latvijas balvu saņēmusi Lauku bibliotēku atbalsta biedrības vadītāja Biruta Eglīte, Latvijas Lauku sieviešu apvienības vadītāja Rasma Freimane un labdarības fonda “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta.

— Citi jaunumi