EP komiteja noraida petīciju pret izglītības reformu Latvijā

JAUNUMI • 25. janvāris 07:01
stop

Eiropas Parlamenta (EP) komitejā noraidīta petīcija pret izglītības reformu Latvijā, kas noteica eksāmenu norisi latviešu valodā, informē EP deputāts Artis Pabriks. Pēc viņa ieskatiem EP ir pieaudzis petīciju un pieprasījumu skaits, kas tiek iesniegtas, lai novērstu uzmanību no būtiskiem jautājumiem, kas ir EP kompetencē. “Ir vairāki EP deputāti, kuri ievēlēti no Baltijas valstīm un sākuši ļoti aktīvi cilāt jautājumus par situāciju Baltijas valstīs, lai gan tie nav EP kompetencē,” saka Pabriks, uzsverot, ka, iespējams, tas notiek Krievijas vai vēlēšanu tuvuma ietekmē.

Politiķis skaidroja, ka, piemēram, pilsonības, izglītības jautājumi ir katras valsts nacionālā kompetence, kas nozīmē, ka valstij tiesības pašai izlemt, kādu politiku un principus pieņemt. “Taču deputāti, apzinoties, ka tā nav EP un Eiropas Savienības (ES) kompetence, mēģina šos jautājumus tik un tā izcelt gaismā,” piebilst Pabriks.

Viņš  stāsta, ka EP ir īpaša petīciju izskatīšanas komiteja, kurā bieži vien turpina izskatīt jautājumus, kas neattiecas uz ES un EP kompetenci, jo “iedibināta šāda tradīcija”.

“Pēdējā laikā šādas aktivitātes ļoti pieaugušas, novēršot uzmanību no reāliem jautājumiem, kas EP būtu jālemj. Piemēram, pirms dažām dienām izdevies mīkstināt punktu par nepilsoņiem, ko cilvēki nemanot mēģināja ievirzīt ES rezolūcijā par mazākumtautību tiesībām. Tāpat izdevās panākt, ka pieteikums par pēdējo izglītības reformu Latvijā, proti, eksāmeniem valsts valodā, tiek slēgts,” uzsver Pabriks.

Petīcija noraidīta, uzsverot, ka tajā ietvertais jautājums ir nacionālā, nevis EP kompetence, skaidro Pabriks.

Pēc ziņu aģentūras LETA materiāla

25.01.18.

— Citi jaunumi