Pabriks: pasaule ir smagas krīzes priekšvakarā

JAUNUMI • 12. aprīlis 07:04
Foto: © European Union 2016
Foto: © European Union 2016

Attiecību saspīlējums starp Krieviju no vienas puses un Rietumiem, kurus šobrīd pārstāv Francija, ASV un Lielbritānija, no otras puses Sīrijas konflikta dēļ ir iegājis vēsturiski zemākajā punktā kopš problēmām šajā reģionā. Tas iezīmē smagu starptautisku drošības un politisko krīzi, kas atbalsosies visā pasaulē. NATO un Rietumvalstīm ir jābūt izlēmīgām un vienotām, lai šis saspīlējums nepāraugtu bruņotā konfliktā, uzskata Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks.

“Šis ir nepārprotams brīdinājums, ka katrai valstij iekšpolitiski ir jābūt gatavai rīkoties starptautiskas krīzes apstākļos, un tas ir signāls par demokrātiskās pasaules nepieciešamību saliedēties. Arī Latvijas politiķiem ir jādomā par spēju strādāt vienotam mērķim un veiksmīgi aizstāvēt savas intereses starptautiski sarežģītos apstākļos. Šis ir brīdis, kad līderība ir kritiski svarīga,” pauž Pabriks.

Viņš norāda, ka konflikts atgādina Kubas raķešu krīzi, ar iespēju situāciju vēl vērst par labu, taču diemžēl Vācija – lielākā ES dalībvalsts – kurai jābūt vienai no kopienas līderu vienošanas stūrakmeņiem, līdz šim atturējusies paust savu nostāju. Tas iezīmē Eiropas Savienības vājumu.

Pabriks uzskata, ka šajā starptautiski sarežģītajā situācijā NATO un Rietumvalstīm būs jābūt stiprākām nekā jebkad pēc Aukstā kara beigām, lai konflikts nepāraugtu reālā karadarbībā.

12.04.18.

— Citi jaunumi