Apstiprināta iniciatīva piešķirt atbalsta finansējumu maģistra līmenī studējošajiem lietišķās pētniecības jomā

JAUNUMI • 28. augustā 12:08

Lai veicinātu Latvijas studējošo interesi maģistru darbu ietvaros veikt pētījumus militārās zinātnes un aizsardzības nozarē, Ministru kabinetā apstiprināta Aizsardzības ministrijas stipendiju programma Latvijas augstskolu maģistrantiem.

Aizsardzības industrijas hakatons “Garage 48 Defence Makeathon 2020”. Foto: Gatis Dieziņš, Aizsardzības ministrija
Aizsardzības industrijas hakatons “Garage 48 Defence Makeathon 2020”. Foto: Gatis Dieziņš, Aizsardzības ministrija

Plānots, ka šādas stipendijas tiks izsniegtas katru gadu no Aizsardzības ministrijas budžeta divām augstskolām pēc rotācijas principa. Pirmie augstskolu studenti, kas saņems stipendijas būs Rīgas Tehniskā universitāte un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija.

Vienas stipendijas apmērs ir 5000 EUR  maģistra darbu izstrādei un to saņems divi visaugstāk novērtētie studējošie atbilstoši augstskolu izstrādātiem nolikumiem katrā no divām augstākās izglītības iestādēm.

Paredzams, ka atbalsta finansējuma konkurss tiks turpināts katru gadu, piedāvājot piedalīties konkursā tehnisko zinātņu maģistrantiem no dažādām augstākās izglītības iestādēm, tās izvēloties pēc rotācijas principa.

Finansējuma piešķiršana maģistru darbu izstrādei lietišķās pētniecības jomā pilnveidos pašreizējo atbalsta mehānismu klāstu, tādējādi sekmējot aizsardzības inovāciju un pētniecības jomu kopumā. Pagājušajā nedēļā ministru kabinetā izskatīja arī Aizsardzības ministrija iesniegto valsts pētījumu programmu aizsardzības inovāciju jomā, kas būs tiešais tas ir tiešā veidā atbalsts Latvijas zinātnes, tehnoloģiju un inovāciju attīstībai drošības un militārajā sektorā.

Rīkojuma projekta izpilde tiks nodrošināta no Aizsardzības ministrijas piešķirto valsts budžeta līdzekļu ietvaros no valsts budžeta apakšprogrammas 22.12.00 “Nacionālo bruņoto spēku uzturēšana”.

— Citi jaunumi